CAMPIONATUL NAŢIONAL DE UNDE ULTRASCURTE AL ROMÂNIEI

 YO VHF/ UHF / SHF

 

 

 

Rezultate provizorii (5 Septembrie 2019)

Clasament Provizoriu Categoria A - Individual VHF-Seniori

  Indicativ NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YO4FYQ Claudiu Ciorovan KN44FD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  23691 71 25993 78 -2302 -7
2 YO3FFF/P Cristian Negru KN24ND CS Municipal Pitesti-ARGES Individual VHF-Seniori  22733 96 26140 112 -3407 -16
3 YO7FWS Constantin Badican KN24DJ CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  15715 69 17672 78 -1957 -9
4 YO2BBT Stelian Tanasescu KN05UK CS Municipal Resita-CARAS SEVERIN Individual VHF-Seniori  15313 59 18450 73 -3137 -14
5 YO7LBX/P Balan Florin KN15TI CS Pandurii Targu Jiu-GORJ Individual VHF-Seniori  14934 72 20020 97 -5086 -25
6 YO2LAM Raicov Slavoliub KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual VHF-Seniori  14282 52 18731 66 -4449 -14
7 YO2GL Daroczi Karoly KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual VHF-Seniori  14239 52 20554 66 -6315 -14
8 YO3FAI Vlad Niculae Dan KN34AL CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  13841 65 16560 79 -2719 -14
9 YO9AYN/P Ion Dinca KN24RX CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  13452 72 16788 94 -3336 -22
10 YO9FHB Beia Zenove KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  10403 40 16410 60 -6007 -20
11 YO5BAK Emil Aldea KN07WE CS Silver Fox-HUNEDOARA Individual VHF-Seniori  9760 42 12859 54 -3099 -12
12 YO9CWY/P Daniel Motronea KN35KD CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual VHF-Seniori  9223 42 10593 55 -1370 -13
13 YO2BLX Ioan Chis KN06SM CS Radioclub ADMIRA-ARAD Individual VHF-Seniori  9065 43 11425 50 -2360 -7
14 YO5AXF/P Carol Nemes KN16LN CS Silver Fox-HUNEDOARA Individual VHF-Seniori  8414 48 11235 63 -2821 -15
15 YO7BKX Marian Buzea KN14TA CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  7852 33 9709 39 -1857 -6
16 YO8CQQ Stefan Pais KN36UF CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Seniori  7588 34 9330 42 -1742 -8
17 YO3CCB Ion Constantin KN34CL CSA Steaua-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  6749 36 10115 55 -3366 -19
18 YO2LEA Ioan Ursan KN06WK CS Radioclub ADMIRA-ARAD Individual VHF-Seniori  6375 27 15706 64 -9331 -37
19 YO7LDT Marinescu Valerica KN14WG CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  6360 33 6519 34 -159 -1
20 YO5CRI Sergiu Lazar KN16TS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Individual VHF-Seniori  6225 32 7420 42 -1195 -10
21 YO8DOI Florin KN37GR CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual VHF-Seniori  6099 22 7440 32 -1341 -10
22 YO5BRE Blejan Danut KN07WB Clubul Sportiv de Radioamatorism DX Club Oradea-BIHOR Individual VHF-Seniori  6028 32 6994 38 -966 -6
23 YO6BLM Oltean Ioan Danut KN25SO CS Universitatea Brasov-BRASOV Individual VHF-Seniori  6026 32 7826 43 -1800 -11
24 YO8BFB Tomozei Viorel KN36KR Radioclubul Municipal Bacau-BACAU Individual VHF-Seniori  5848 29 6726 37 -878 -8
25 YO9FLD Breten Gabriel KN34BK CSA Steaua-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  5835 33 7692 44 -1857 -11
26 YO5DAS Chis Mihai Danut KN17DO CS Satu Mare-SATU MARE Individual VHF-Seniori  5523 29 6752 34 -1229 -5
27 YO8TNB Cristian Constantin Stefanescu KN37EW CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual VHF-Seniori  5518 17 6755 27 -1237 -10
28 YO3VK/P Florentin Radulescu KN25HA CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  5239 30 7451 42 -2212 -12
29 YO3GGO Ioan Mirzac KN34HU CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  5047 29 5283 36 -236 -7
30 YO7CWP Emil Pepelea KN14VH CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  4872 26 5957 30 -1085 -4
31 YO7HHE/P Daniel Constantin  KN25MF CS Municipal Pitesti-ARGES Individual VHF-Seniori  4110 32 4744 40 -634 -8
32 YO6BGT Tanko Stefan KN26XN Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Individual VHF-Seniori  3281 19 4176 26 -895 -7
33 YO3DDZ Dan Serbanescu KN34AN CSA Steaua-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  3280 18 3823 23 -543 -5
34 YO9CNU Florin Cristian Predescu KN25UD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  3085 18 3460 22 -375 -4
35 YO9IAB Vasile Melnicof KN25SI CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  2562 26 3390 33 -828 -7
36 YO6PAO/P Buna Attila KN26XL Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Individual VHF-Seniori  2540 14 3075 18 -535 -4
37 YO8ALA Uricaru Emil KN36LM Radioclubul Municipal Bacau-BACAU Individual VHF-Seniori  2477 17 2480 19 -3 -2
38 YO3GEJ Mateiescu Adrian Marius KN24UL CSA Steaua-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  2327 13 2731 17 -404 -4
39 YO4BXX Corneliu Corneliu KN44HB AS Radioclubul Radu Bratu-CONSTANTA Individual VHF-Seniori  2287 10 3376 15 -1089 -5
40 YO9CSZ Cosma Ion KN25WA CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  2235 21 4522 46 -2287 -25
41 YR2019SIMPO Fenyo Stefan Pit KN35FC Palatul National al Copiilor-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  2220 20 3256 35 -1036 -15
42 YO4SI Mircea Rucareanu KN44HE CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  2191 12 2212 13 -21 -1
43 YO7HGM Bujor Marian KN24KU CSU Pitesti-ARGES Individual VHF-Seniori  1735 11 2251 17 -516 -6
sub5% 44 YO9CMC Neculai Radu KN34QN CS Olimpia Slobozia-IALOMITA Individual VHF-Seniori  975 9 1215 11 -240 -2
sub5% 45 YO9BXC Florentin Nastase YO9BXC AS Radioclubul Municipal Campina-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  881 11 1346 15 -465 -4
sub5% 46 YO5DND Gaz Emil KN17RQ CS Municipal Baia Mare-MARAMURES Individual VHF-Seniori  843 9 1304 14 -461 -5
sub5% 47 YO9BI Constantin Nita KN34FX CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual VHF-Seniori  761 13 1080 20 -319 -7
sub5% 48 YO8RHM Mihai Mugurel KN37GR CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual VHF-Seniori  234 5 238 6 -4 -1
sub5% 49 YO8CEC Costi KN37HR CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual VHF-Seniori  36 2 829 7 -793 -5
sub5% 50 YO5CMT Varga Gyorgy KN17KT CS Satu Mare-SATU MARE Individual VHF-Seniori  0 0 1784 15 -1784 -15
sub5% 51 YO8BGE Nacu Neculai KN36HW CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Seniori  0 0 928 8 -928 -8
sub5% 52 YO9CLG Ceausu Puiu KN35ID CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual VHF-Seniori  0 0 1599 22 -1599 -22

Clasament Provizoriu Categoria A1 - Individual VHF-Juniori

  Indicativ NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YO8TND Alexandru Daniel Onofrei KN36SO CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Juniori  3789 22 4525 28 -736 -6
2 YO8TMR Mario Rotaru KN36SO CS Valentin Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Juniori  1644 11 2378 16 -734 -5
sub5%  3 YO8SPY Huza Bogdan KN36SP CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Juniori  497 3 905 7 -408 -4
sub5%  4 YO8ACC Catana Ioana Sabina KN37DP AS Radioclubul Ion Creanga-NEAMT Individual VHF-Juniori  0 0 - - - -1

Clasament Provizoriu Categoria B - Individual UHF-Seniori

  INDICATIV NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YO4FYQ Claudiu Ciorovan KN44FD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual UHF-Seniori  10480 37 11115 39 -635 -2
2 YO2LAM Raicov Slavoliub KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual UHF-Seniori  9007 35 9338 36 -331 -1
3 YO7LBX/P Balan Florin KN15TI CS Pandurii Targu Jiu-GORJ Individual UHF-Seniori  7512 37 8684 43 -1172 -6
4 YO3DAX Hincu Vasile KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual UHF-Seniori  7225 37 7490 39 -265 -2
5 YO9AYN/P Ion Dinca KN24RX AS Radioclubul Municipal Campina-PRAHOVA Individual UHF-Seniori  7104 38 8369 46 -1265 -8
6 YO8RHM Mihai Mugurel KN37GR CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual UHF-Seniori  5920 23 6408 24 -488 -1
7 YO5AXF/P Carol Nemes KN16LN CS Silver Fox-HUNEDOARA Individual UHF-Seniori  5444 31 5920 34 -476 -3
8 YO3FAI Vlad Niculae Dan KN34AL CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual UHF-Seniori  5275 33 5975 37 -700 -4
9 YO9CWY/P Daniel Motronea KN35KD CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual UHF-Seniori  4703 35 4816 39 -113 -4
10 YO5DND Gaz Emil KN17RQ CS Municipal Baia Mare-MARAMURES Individual UHF-Seniori  3271 19 3594 21 -323 -2
11 YO2GL Daroczi Carol KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual UHF-Seniori  3186 16 3947 20 -761 -4
12 YO8TNB Cristian Constantin Stefanescu KN37EW CS Municipal Botosani-BOTOSANI Individual UHF-Seniori  3036 12 3035 12 1 0
13 YO2LEA Ioan Ursan KN06WK CS Radioclub ADMIRA-ARAD Individual UHF-Seniori  2668 15 3135 18 -467 -3
14 YO5CRI Sergiu Lazar KN16TS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Individual UHF-Seniori  2624 19 2612 19 12 0
15 YO7BKX Marian Buzea KN14TA CS Municipal Craiova-DOLJ Individual UHF-Seniori  2541 12 5036 12 -2495 0
16 YO9CMC Neculai Radu KN34QN CS Olimpia Slobozia-IALOMITA Individual UHF-Seniori  2443 20 3231 25 -788 -5
17 YO7LDT Marinescu Valerica KN14WG CS Municipal Craiova-DOLJ Individual UHF-Seniori  2290 12 2644 13 -354 -1
18 YO9FLD Breten Gabriel KN34BK CSA Steaua-BUCURESTI Individual UHF-Seniori  1747 15 1755 16 -8 -1
19 YR2019SIMPO Fenyo Stefan Pit KN35FC Palatul National al Copiilor-BUCURESTI Individual UHF-Seniori  1603 17 1184 19 419 -2
20 YO2BLX Ioan Chis KN06SM CS Radioclub ADMIRA-ARAD Individual UHF-Seniori  1369 12 1369 12 0 0
21 YO8CQQ Stefan Pais KN36UF CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual UHF-Seniori  1224 9 1221 9 3 0
22 YO3VK/P Radulescu Florentin KN25HA CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual UHF-Seniori  1185 7 1660 9 -475 -2
23 YO9BI Constantin Nita KN34FX CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual UHF-Seniori  1173 14 1654 18 -481 -4
24 YO3GGO Ioan Mirzac KN34HU CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual UHF-Seniori  915 12 1085 14 -170 -2
25 YO6BLM Oltean Ioan Danut KN25SO CS Universitatea Brasov-BRASOV Individual UHF-Seniori  585 5 1717 14 -1132 -9
26 YO8ALA Uricaru Emil KN36LM Radioclubul Municipal Bacau-BACAU Individual UHF-Seniori  554 4 805 7 -251 -3
sub5%  27 YO7HGM Bujor Marian KN24KU CSU Pitesti-ARGES Individual UHF-Seniori  457 3 704 4 -247 -1
sub5%  28 YO8BFB Tomozei Viorel KN36KR Radioclubul Municipal Bacau-BACAU Individual UHF-Seniori  369 5 366 5 3 0
sub5%  29 YO5DAS Chis Mihai Danut KN17DO CS Satu Mare-SATU MARE Individual UHF-Seniori  326 3 326 3 0 0
sub5%  30 YO9CLG Ceausu Puiu KN35ID CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual UHF-Seniori  0 0 490 11 -490 -11

Clasament Provizoriu Categoria B1 - Individual UHF-Juniori

  Indicativ NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YO8TND Onofrei Daniel Alexandru KN36SO CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual UHF-Juniori  2366 12 3108 17 -742 -5
2 YO8TMR Rotaru Mario KN36SO CS Valentin Piatra Neamt-NEAMT Individual UHF-Juniori  2095 10 1698 16 397 -6
3 YO8SPY Huza Bogdan KN36SP CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual UHF-Juniori  616 4 1177 7 -561 -3

Clasament Provizoriu Categoria C - Individual SHF-Seniori

                1.3GHz           2.3GHz      
  INDICATIV NUME LOCATOR CLUB CATEGORIE Total PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO
1 YO4WZ Wodinszky Zoltan KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  3260 2760 15 3158 17 -398 -2 500 3 494 3 6 0
2 YO7LBX/P Balan Florin KN15TI CS Pandurii Targu Jiu-GORJ Individual SHF-Seniori  2678 2678 11 3411 15 -733 -4            
3 YO4FYQ Claudiu Ciorovan KN44FD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  1540 592 4 589 4 3 0 948 6 936 6 12 0
4 YO5CRI Sergiu Lazar KN16TS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Individual SHF-Seniori  751 751 7 904 8 -153 -1            
5 YO5DND Gaz Emil KN17RQ CS Municipal Baia Mare-MARAMURES Individual SHF-Seniori  692 692 5 689 5 3 0            
6 YO2LAM Raicov Slavoliub KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual SHF-Seniori  688 688 3 1585 6 -897 -3            
7 YO9CMC Neculai Radu KN34QN CS Olimpia Slobozia-IALOMITA Individual SHF-Seniori  644 92 1 - 1   0 552 3 546 3 6 0
8 YO9CSZ Cosma ion KN25WA CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  540 540 4 289 6 251 -2            
9 YO3DAX Hincu Vasile KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  500             500 3 494 3 6 0
10 YO9FHB Beia Zenove KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  500             500 3 494 3 6 0
11 YO8BGE Nacu Neculai KN36HW CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual SHF-Seniori  345 345 4 431 5 -86 -1            
12 YO8CQQ Stefan Pais KN36UF CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual SHF-Seniori  239 239 1 240 1 -1 0            
sub5% 13 YO9CWY/P Daniel Motronea KN35KD CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual SHF-Seniori  129 129 1 129 1 0 0            
sub5% 14 YO3VK/P Radulescu Florentin KN25HA CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual SHF-Seniori  87 87 1 215 2 -128 -1            
sub5% 15 YO9CNU Florin Predescu KN25UD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual SHF-Seniori  0 0 0 208 4 -208 -4            

Clasament Provizoriu Categoria C1 - Individual SHF-Juniori

                1.3GHz           2.3GHz      
  INDICATIV NUME LOCATOR CLUB CATEGORIE Total PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO
1 YO8TND Onofrei Daniel Alexandru KN36SO CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual SHF-Juniori  826 826 5 772 6 54 -1            
2 YO8ACC Catana Ioana Sabina KN37DP AS Radioclubul Ion Creanga-NEAMT Individual SHF-Juniori  300 300 3 450 4 -150 -1            
3 YO8TMR Rotaru Mario KN36SO CS Valentin Piatra Neamt-NEAMT Individual SHF-Juniori  262 262 2 414 3 -152 -1            

Clasament Provizoriu Categoria D - Echipe VHF

  Indicativ NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YR8Y CS Ceahlaul Piatra Neamt KN27RK CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Echipe VHF  25936 97 31702 125 -5766 -28
2 YP5A/P CS Municipal Bistrita KN27CH CS Municipal Bistrita-BISTRITA NASAUD Echipe VHF  15581 63 19762 88 -4181 -25
3 YO6KNY Asociatia CS KSE Targu Secuiesc KN35ET Asociatia CS KSE Targu Secuiesc-COVASNA Echipe VHF  14837 74 18467 99 -3630 -25
4 YO5KAI/P CS Municipal Cluj Napoca KN16JS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Echipe VHF  10287 51 14882 75 -4595 -24
5 YR5Z CS Municipal Zalau KN17UL CS Municipal Zalau-SALAJ Echipe VHF  9979 43 12392 59 -2413 -16
6 YO7KFA/P CS Municipal Pitesti KN25GM CS Municipal Pitesti-ARGES Echipe VHF  7905 46 10252 58 -2347 -12
7 YO6KNE Sport Club Miercurea Ciuc KN26TJ Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Echipe VHF  7315 37 8523 44 -1208 -7
8 YO5KAW/P CS Satu Mare KN17KN CS Satu Mare-SATU MARE Echipe VHF  7206 36 7847 44 -641 -8
9 YO2KBQ/P CS Radioclub ADMIRA KN06UG CS Radioclub ADMIRA-ARAD Echipe VHF  7040 34 8502 40 -1462 -6
10 YR7J/P CSU Pitesti KN45CE CSU Pitesti-ARGES Echipe VHF  6536 25 9911 38 -3375 -13
11 YO6KSU CS Universitatea Brasov KN25TP CS Universitatea Brasov-BRASOV Echipe VHF  4443 24 7354 41 -2911 -17

Clasament Provizoriu Categoria E - Echipe UHF

  INDICATIV NUME LOCATOR CLUB CATEGORIE PUNCTE QSO OK PUNCTE DECLARATE QSO DECLARATE ∆PUNCTE ∆QSO
1 YR8Y CS Ceahlaul Piatra Neamt KN27RK CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Echipe UHF  11304 48 13237 56 -1933 -8
2 YO6KNY Asociatia CS KSE Targu Secuiesc KN35ET Asociatia CS KSE Targu Secuiesc-COVASNA Echipe UHF  9802 49 11221 61 -1419 -12
3 YP5A/P CS Municipal Bistrita KN27CH CS Municipal Bistrita-BISTRITA NASAUD Echipe UHF  9423 43 10172 47 -749 -4
4 YO6KNE Sport Club Miercurea Ciuc KN26TJ Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Echipe UHF  7950 40 8804 46 -854 -6
5 YR7J/P CSU Pitesti KN45CE CSU Pitesti-ARGES Echipe UHF  6340 29 8859 42 -2519 -13
6 YO5KAI/P CS Municipal Cluj Napoca KN16JS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Echipe UHF  5268 32 5468 34 -200 -2
7 YR5Z CS Municipal Zalau KN17UL CS Municipal Zalau-SALAJ Echipe UHF  3861 23 4120 24 -259 -1
8 YO7KFA/P CS Municipal Pitesti KN25GM CS Municipal Pitesti-ARGES Echipe UHF  2182 15 3425 23 -1243 -8
9 YO6KSU CS Universitatea Brasov KN25TP CS Universitatea Brasov-BRASOV Echipe UHF  1765 13 1982 15 -217 -2

Clasament Provizoriu Categoria F - Echipe SHF

                1.3GHz           2.3GHz          
  INDICATIV NUME LOCATOR CLUB CATEGORIE Total PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO PUNCTE QSO OK PCT DECL QSO DECL ∆PCT ∆QSO    
1 YR8Y CS Ceahlaul Piatra Neamt KN27RK CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Echipe SHF  3236 3236 16 4175 21 -939 -5                
2 YO5KAI/P CS Municipal Cluj Napoca KN16JS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Echipe SHF  2009 2009 14 2230 15 -221 -1                
3 YO6KNY Asociatia CS KSE Targu Secuiesc KN35ET Asociatia CS KSE Targu Secuiesc-COVASNA Echipe SHF  1569 1569 9 1659 10 -90 -1                
4 YP5A/P CS Municipal Bistrita KN27CH CS Municipal Bistrita-BISTRITA NASAUD Echipe SHF  1567 1567 13 1713 14 -146 -1                
5 YO6KNE Sport Club Miercurea Ciuc KN26TJ Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Echipe SHF  1305 1305 7 2967 16 -1662 -9                
6 YR7J/P CSU Pitesti KN45CE CSU Pitesti-ARGES Echipe SHF  961 961 5 963 5 -2 0                
7 YR5Z CS Municipal Zalau KN17UL CS Municipal Zalau-SALAJ Echipe SHF  560 560 6 561 6 -1 0                
sub5%   8 YO8KZG AS Radioclubul Ion Creanga KN37DP AS Radioclubul Ion Creanga-NEAMT Echipe SHF  0 0 0 367 4 -367 -4                

 

Puncte obtinute in banda de 2m

  Indicativ NUME LOCATOR CLUB Categorie Puncte QSO OK Puncte Declarate QSO Declarate ∆PCT ∆QSO
1 YR8Y CS Ceahlaul Piatra Neamt KN27RK CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Echipe VHF  25936 97 31702 125 -5766 -28
2 YO4FYQ Claudiu Ciorovan KN44FD CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  23691 71 25993 78 -2302 -7
3 YO3FFF/P Cristian Negru KN24ND CS Municipal Pitesti-ARGES Individual VHF-Seniori  22733 96 26140 112 -3407 -16
4 YO2LLZ Eparu Adrian Manuel KN05IS NEAFILIAT Individual VHF-Seniori  21218 67 24142 77 -2924 -10
5 YO7FWS Constantin Badican KN24DJ CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  15715 69 17672 78 -1957 -9
6 YP5A/P CS Municipal Bistrita KN27CH CS Municipal Bistrita-BISTRITA NASAUD Echipe VHF  15581 63 19762 88 -4181 -25
7 YO2BBT Stelian Tanasescu KN05UK CS Municipal Resita-CARAS SEVERIN Individual VHF-Seniori  15313 59 18450 73 -3137 -14
8 YO7LBX/P Balan Florin KN15TI CS Pandurii Targu Jiu-GORJ Individual VHF-Seniori  14934 72 20020 97 -5086 -25
9 YO6KNY Asociatia CS KSE Targu Secuiesc KN35ET Asociatia CS KSE Targu Secuiesc-COVASNA Echipe VHF  14837 74 18467 99 -3630 -25
10 YO2LAM Raicov Slavoliub KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual VHF-Seniori  14282 52 18731 66 -4449 -14
11 YO2GL Daroczi Karoly KN05PS CS Municipal Timisoara-TIMIS Individual VHF-Seniori  14239 52 20554 66 -6315 -14
12 YO3FAI Vlad Niculae Dan KN34AL CS Tehnico-Aplicative Bucuresti-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  13841 65 16560 79 -2719 -14
13 YO9AYN/P Ion Dinca KN24RX CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  13452 72 16788 94 -3336 -22
14 YO9FHB Beia Zenove KN44FU CS Petrolul Ploiesti-PRAHOVA Individual VHF-Seniori  10403 40 16410 60 -6007 -20
15 YO5KAI/P CS Municipal Cluj Napoca KN16JS CS Municipal Cluj Napoca-CLUJ Echipe VHF  10287 51 14882 75 -4595 -24
16 YR5Z CS Municipal Zalau KN17UL CS Municipal Zalau-SALAJ Echipe VHF  9979 43 12392 59 -2413 -16
17 YO5BAK Emil Aldea KN07WE CS Silver Fox-HUNEDOARA Individual VHF-Seniori  9760 42 12859 54 -3099 -12
18 YO9CWY/P Daniel Motronea KN35KD CS UNIVERS B 90-BUZAU Individual VHF-Seniori  9223 42 10593 55 -1370 -13
19 YO2BLX Ioan Chis KN06SM CS Radioclub ADMIRA-ARAD Individual VHF-Seniori  9065 43 11425 50 -2360 -7
20 YO5AXF/P Carol Nemes KN16LN CS Silver Fox-HUNEDOARA Individual VHF-Seniori  8414 48 11235 63 -2821 -15
21 YO7KFA/P CS Municipal Pitesti KN25GM CS Municipal Pitesti-ARGES Echipe VHF  7905 46 10252 58 -2347 -12
22 YO7BKX Marian Buzea KN14TA CS Municipal Craiova-DOLJ Individual VHF-Seniori  7852 33 9709 39 -1857 -6
23 YO8CQQ Stefan Pais KN36UF CS Ceahlaul Piatra Neamt-NEAMT Individual VHF-Seniori  7588 34 9330 42 -1742 -8
24 YO6KNE Sport Club Miercurea Ciuc KN26TJ Sport Club Miercurea Ciuc-HARGHITA Echipe VHF  7315 37 8523 44 -1208 -7
25 YO5KAW/P CS Satu Mare KN17KN CS Satu Mare-SATU MARE Echipe VHF  7206 36 7847 44 -641 -8
26 YO2KBQ/P CS Radioclub ADMIRA KN06UG CS Radioclub ADMIRA-ARAD Echipe VHF  7040 34 8502 40 -1462 -6
27 YO3CCB Ion Constantin KN34CL CSA Steaua-BUCURESTI Individual VHF-Seniori  6749 36 10115 55 -3366 -19
28 YR7J/P CSU Pitesti KN45CE CSU Pitesti-ARGES Echipe VHF  6536 25 9911 38 -3375 -13
29 YO2LEA Ioan Ursan KN06WK